Інформація про пацієнтів і методи лікування
Ми тут, щоб допомогти вам активно піклуватися про своє здоров’я. Ознайомтеся з ресурсами, які ми пропонуємо нижче.
Допомагаючи вам відігравати активну роль у стані вашого здоров'я
Турбота про своє здоров’я і ліках може здатися зайвою, але це не так. Продовжуйте читати нижче поради та інформацію, які допоможуть вам поліпшити загальний стан вашого здоров’я. Ця інформація надається як порада і не замінює консультацію з лікарем.
Кроки для розумного поводження з ліками
Розумне використання ліків
Незалежно від того, знаходитесь ви в кабінеті лікаря, аптеці чи вдома, є важливі речі, які ви можете зробити, щоб розумно користуватися своїми ліками.
У кабінеті лікаря надайте інформацію та поставте запитання про свої ліки
Візит до лікаря – чудова нагода, щоб переконатися в своєму розумінні ліків, які ви приймаєте:
1. Візьміть з собою флакони з ліками або письмовий перелік ліків, які ви приймаєте (включаючи ліки, що відпускаються за рецептом, ліки, що продаються без рецепта, вітаміни та рослинні препарати або добавки), та перелік всіх ваших алергічних реакцій на лікарські засоби.
2. Повідомте своєму лікарю та медсестрі, якщо ви вагітні або годуєте груддю, щоб вони могли переконатися у безпечності прийому певних ліків.
3. Будьте готові поставити запитання про ліки, особливо про нові для вас препарати. Приклади питань:
- Як називається цей препарат?
- Для чого призначений цей препарат?
- Коли і як мені його приймати? Чи можна приймати його разом з іншими ліками?
- Чи слід приймати його з їжею або без їжі? Чи є якісь продукти, які я не повинен їсти, коли приймаю його?
- Як довго мені потрібно приймати цей препарат?
- Чи є якісь побічні явища, які я маю мати на увазі? Що робити, якщо у мене з’являється побічне явище?
В аптеці отримуйте чіткі інструкції щодо прийому ліків
Ваш фармацевт є експертом у галузі ліків та важливим ресурсом для отримання більше детальної інформації про ліки. Тож не поспішайте в аптеці та обов’язково задавайте будь-які питання, які можуть допомогти вам краще зрозуміти ліки, призначені вам, зокрема, як їх приймати та зберігати. Ось кілька порад, які слід врахувати.
1. Коли фармацевт дає вам ліки, вийміть їх з паперового пакета та прочитайте інструкцію:
- Перевірте назву ліків, щоб переконатися, що вони відповідають рецепту
- Якщо ви не розумієте, як приймати ліки (доза, час доби, з їжею/без їжі тощо), попросіть фармацевта пояснити вам. Вони із задоволенням це зроблять..
2. Не бійтеся ставити запитання, такі як:
- Як слід зберігати цей препарат? Наприклад, чи потрібно його зберігати в холодильнику?
- Чи можу я отримати цю інструкцію, написану іншою мовою?
Встановіть режим, коли ви вдома і коли подорожуєте
Приймайте ліки саме так, як призначив вам лікар. Ось декілька коротких порад вам щодо цього:
1. Тримайте свої ліки в одному місці, щоб знати, де вони знаходяться
2. Не залишайте ліки в машині, оскільки температура в машині може змінюватися
3. Використовуйте паперовий календар або календар на своєму мобільному телефоні чи іншому цифровому пристрої, щоб запланувати нагадування про своєчасний прийом ліків
4. Плануйте заздалегідь, якщо збираєтеся подорожувати:
- Переконайтеся, що у вас є достатньо ліків на всю поїздку (візьміть більше ліків у випадку, якщо вам доведеться затриматися у подорожі)
- Якщо ви летите, упакуйте ліки в ручну поклажу в їхні оригінальні упаковки, щоб не було проблем з проходженням перевірки безпеки
5. Якщо це необхідно, попросіть членів родини або друзів допомогти вам з ліками. Наприклад, попросіть кохану людину допомогти запрограмувати нагадування для мобільного телефону.
Турбота про себе як про опікуна
Швидше за все, ми всі будемо опікунами чи будемо знати когось, хто буде цим займатися. Ви можете і не думати про себе в такому статусі, але якщо ви в своєму житті приділяєте час, щоб подбати ще про когось, ви і є опікун.
Поради по догляду
Люди, які здійснюють догляд, часто відчувають більш високий рівень стресу, неспокою, депресії та зазнають іншого впливу на їхнє психічне здоров'я. Ось кілька порад, як подбати про власне здоров'я, щоб бути досить сильним, щоб піклуватися про свою кохану людину:
1. Приймайте пропозиції про допомогу від інших і делегуйте їм конкретні завдання, які вони можуть виконати, наприклад, допомога з купівлею продуктів або інші доручення.
2. Поговоріть з лікарями про кохану людину і поставте запитання, які у вас на думці.
3. Використовуйте нові технології, які можуть вам допомогти, наприклад, додатки для служб доставки їжі та медитації.
4. Якщо емоції, пов'язані з тревожністю, заважають вам в житті, не відкладайте розмову з фахівцем в галузі психічного здоров'я.
5. Робіть перерви, коли можете. Догляд - важка робота.
6. Зберігайте медичну і юридичну інформацію про близьку людину в одному місці, щоб її можна було легко знайти за потреби.
Навіть невелика підготовка може мати велике значення
Перед наступним візитом до лікаря треба вжити певних заходів, щоб максимально ефективно використовувати свій час і час вашого лікаря.
Нижче наведено декілька порад, які допоможуть вам приготуватися до подання даних і отримати необхідну медичну інформацію.
Перед візитом до лікаря
1. Запишіть кілька запитань
- З якої причини призначена зустріч?
- Як я себе почуваю і які у мене симптоми?
- Як я можу впоратися з ними?
- Які тести мені знадобляться?
- Які у мене варіанти лікування і чим вони можуть допомогти?
2. Коли ви плануєте візит до лікаря, повідомте асистентові лікаря, як він може вам допомогти
- Якщо лікар не розмовляє вашою мовою, запросіть на прийом перекладача
- Запитайте чи пропонує ваш лікар віддалений прийом. Все більше і більше лікарських кабінетів використовують віртуальні візити (за допомогою комп'ютера, телефону або планшета), щоб пацієнтам було простіше отримати медичну допомогу, не виходячи з дому. Запитайте чи доступна ця опція.
3. Попросіть когось піти з вами
- Попросіть члена сім'ї або друга піти з вами на прийом до лікаря, щоб він допомагав робити нотатки і запам'ятовувати, що говорить лікар
4. Підготуйтесь завчасно, якщо ви вперше зустрічаєтесь з новим лікарем
- Запишіть список ваших симптомів або захворювань, а також назви, дози і час прийому вами ліків в останні дні
- Потім зробіть копію, щоб передати її лікарю, коли прийдете до нього на прийом, і попросіть його додати її в вашу медичну документацію
5. Не соромтеся – ваш лікар чув все
- Якщо ви плануєте обговорити особисту тему, один із способів відчути себе більш комфортно - це заздалегідь попрактикуватися в тому, що ви плануєте сказати.
Під час візиту до лікаря будьте активним партнером у своєму здоров'ї
Розмова з лікарями може бути складною або напруженою. Однак візит до лікаря - це дорогоцінний час, який не можна втрачати даремно. Вважайте себе і свого лікаря членами однієї команди і говоріть про своє здоров'я.
1. Поясніть, як ви себе почуваєте - навіть в деталях
- Тільки ви знаєте, як ви себе почуваєте, і ця інформація важлива для вашого лікаря. Відкрито і чесно поговоріть зі своїм лікарем про те, як ви себе почуваєте, і про будь-яких симптоми, які у вас можуть бути. Це допоможе лікарю краще зрозуміти як найкращим чином задовольнити ваші потреби в медичному обслуговуванні.
2. Ставте запитання
- Ваш лікар може підказати інші варіанти лікування. Намагайтеся неупереджено підходити до розмови. Ставте запитання по ходу справи, щоб розуміти все, що вам каже лікар
3. Робіть нотатки
- Під час візиту ви або людина, яку ви привели з собою, повинні записувати поради лікаря.. Це допоможе вам запам'ятати все, що він сказав, і дозволить вам поділитися цим зі своїм опікуном або іншими членами вашої родини
Ви не самотні
Кожен пацієнт і опікун має свою історію. Нехай їхня хоробрість і сила надихають вас.