ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВІЛ

ВІЛ залишається однією з основних проблем глобальної громадської охорони здоров’я: на сьогоднішній день цей вірус забрав понад 32 мільйонів людських життів.

Вірус руйнує і послаблює функцію імунних клітин, тому в інфікованих людей поступово розвивається імунодефіцит. Імунна функція зазвичай вимірюється числом клітин CD4.

Імунодефіцит призводить до підвищеної чутливості до широкого ряду інфекцій, онкологічних та інших захворювань, яким люди зі здоровою імунною системою здатні протистояти.

Самою пізньою стадією ВІЛ-інфекції є синдром набутого імунодефіциту (СНІД), який з’являється через 2-15 років. Для СНІДу характерний розвиток деяких типів раку, інфекцій або інших важких клінічних проявів.

ЛЮДИНА МОЖЕ БУТИ ХВОРА НА ВІЛ-ІНФЕКЦІЮ ПРОТЯГОМ БАГАТЬОХ РОКІВ І НЕ МАТИ ЖОДНИХ ОЗНАК ЗАХВОРЮВАННЯ.

Протягом декількох перших місяців люди з ВІЛ, як правило, найбільш заразні, але багато хто з них дізнаються про свій статус лише на більш пізніх стадіях.

Протягом декількох перших тижнів після інфікування у людей може не з’являтися жодних симптомів або розвинутися грипоподібні хвороби, включаючи лихоманку, головний біль, висип або біль в горлі.

https://www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/hiv-aids

ЗАВДЯКИ РОЗШИРЕННЮ ДОСТУПУ ДО ЕФЕКТИВНИХ ЗАСОБІВ ПРОФІЛАКТИКИ, ДІАГНОСТИКИ І ЛІКУВАННЯ ВІЛ і ОПОРТУНІСТИЧНИХ ІНФЕКЦІЙ, А ТАКОЖ ДОГЛЯДУ ЗА ПАЦІЄНТАМИ, ВІЛ-ІНФЕКЦІЯ ПЕРЕЙШЛА В КАТЕГОРІЮ ХРОНІЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ, А ВІЛ-ІНФІКОВАНІ МОЖУТЬ ПРОЖИТИ ДОВГЕ і ЗДОРОВЕ ЖИТТЯ.

https://www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/hiv-aids

ЯК ПЕРЕДАЄТЬСЯ ВІЛ?

У багатьох випадках причини є такими:

Незахищений статевий акт з інфікованою людиною

Спільне використання голок і шприців з інфікованою людиною

Вертикальний шлях передачі від матері до дитини під час вагітності та пологів у разі відсутності триетапної профілактики передачі ВІЛ

Рідко ВІЛ передається:

Через оральний статевий контакт з інфікованою людиною

За допомогою переливання зараженої крові (малоймовірно в даний час за рахунок суворого контролю за станом донорської крові)

Неможливо заразитися ВІЛ-інфекцією при звичайному контакті (наприклад, при рукостисканні) з інфікованою людиною.

https://www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/hiv-aids

СТАТИСТИКА

37 900 000 людей

з ВІЛ-інфекцією приблизно налічувалося на кінець 2018 року у всьому світі .

250 000

живуть з ВІЛ-інфекцією в Україні

Тільки 70% людей

у світі, як свідчить статистика, знають на цей час про свій позитивний статус ВІЛ.

ВНЕСОК МСД В БОРОТЬБУ З ВІЛ / СНІД

З тих пір, як перші препарати по боротьбі з ВІЛ стали доступні майже 3 десятиліття тому, компанія МСД безперервно веде дослідження в цій галузі, працює над розширенням доступу до ліків та створенням інфраструктури в галузі охорони здоров’я.

Компанія МСД продовжує розширювати доступ до ліків проти ВІЛ, особливо в країнах, що розвиваються, на основі партнерських відносин, спрямованих на зміцнення систем охорони здоров’я для більш ефективного надання послуг з профілактики та лікування захворювання. Наша компанія прагне співпрацювати з урядами, інноваційними та непатентованими виробниками і міжнародними організаціями для усунення всіх бар’єрів, що перешкоджають надходженню лікарських засобів пацієнтам.

В середині 1980-х років дослідники МСД почали проводити клінічні дослідження в галузі ВІЛ-інфекції, розуміючи потенційну загрозу епідемії. Результатом їхніх зусиль стало те, що компанія МСД стала однією з перших, розробників антиретровірусної терапії.

Незважаючи на вражаючий прогрес в дослідженні ВІЛ протягом останніх 30 років, в цій області до цих пір залишаються серйозні виклики: інформування про захворювання, необхідність проходження регулярного тестування, підвищення прихильності терапії серед діагностованих пацієнтів, методи терапії в разі виникнення лікарської стійкості і нарешті боротьба з суспільною стигматизацією цього захворювання.