Hero Image

Наша історія

«Ми намагаємося ніколи не забувати, що ліки створюються для людей, а не заради прибутку.»

– Джордж Мерк

Понад 130 років ми керуємося думкою, що високоякісні лікарські засоби та вакцини можуть змінити світ.

Наша спадщина від винаходу ліків та вакцин продовжується донині. Ми адаптуємо свій бізнес не тільки на наступний квартал, але і на наступну чверть століття.

1891

Засновано компанію МСД
Компанія «МСД» була заснована в США 1 січня 1891 року. Джордж Мерк, 23 роки, заснував компанію для розповсюдження продуктів тонкої хімії у Нью-Йорку та сусідніх районах.

1899

Опубліковано перший посібник МСД Manual
Перший Посібник МСД Manual був опублікований у 1899 році. Лікування в першому посібнику включало кровопускання при гострому бронхіті, миш’як при імпотенції та мигдальний хліб при діабеті. Посібник МСД Manual надалі став одним із найбільш широко використовуваних медичних довідників.

1925

Президентом нашої компанії став Джордж Мерк
Син Джорджа Мерка, Джордж У. Мерк, розпочав свою кар’єру у відділі упаковки та доставки в 1914 році і пройшов навчання в більшості галузей бізнесу. Він провів МСД через злиття у 1927 році з компанією «Пауерс-Вейтмен-Розенгартен Кo.» і звернув свою увагу на розвиток дослідницького потенціалу МСД, каталізуючи репутацію компанії в інноваціях.

1933

Створено дослідницьку лабораторію МСД
«МСД Рисерч Лабораторі» була заснована в місті Рауей, штат Нью-Джерсі. Лабораторія представляла початковий досвід МСД у фармакологічних дослідженнях і включала три окремі відділи: Чисті дослідження, Інститут терапевтичних досліджень МСД і Прикладні дослідженння.

1936

Синтез вітаміну В1
Компанія «МСД» вперше синтезувала вітамін В₁ і опублікувала результати в Журналі Американського хімічного товариства. Розробка дозволила масово виробляти вітамін, і протягом декількох років продукт сприяв зменшенню дефіциту вітаміну B₁ (авітамінозу). У наступні роки керівництво МСД доручило компанії виділити та синтезувати вітаміни та зробити їх більш доступними.

1940

Відкрито та розповсюджено проривний антибіотик, стрептоміцин
Історично туберкульоз був основною причиною смерті в США. У 1943 р. Доктор Сельман Ваксман та Альберт Шац відкрили стрептоміцин, перший ефективний препарат для лікування цієї хвороби. Компанія «МСД» підтримала дослідницьку лабораторію доктора Ваксмана та захистила патентні права на новий препарат. Після визнання його значних переваг для здоров’я компанія «МСД» відмовилася від свого ексклюзивного патенту на антибіотик, щоб забезпечити максимальний доступ для пацієнтів.

До 1950 року смертність від туберкульозу в США впала майже на 50 відсотків.

1948

Ми вийшли на ринок здоров’я тварин із сульфахіноксаліном
Після багаторічних випробувань «МСД» вивела на ринок S.Q. (сульфахіноксалін). Препарат, що використовується для запобігання кокцидіозу, паразитарному захворюванню птахів, офіційно ввів МСД у сферу ветеринарії.

1950

Вперше комерційно синтезований препарат Кортизон
Доктор Льюїс Саретт, дослідник з «МСД Рисерч Лабораторі» в Рауей, розробив КОРТОН (кортизон). Препарат застосовували для лікування ревматоїдного артриту, ревматичної лихоманки та інших супутніх хронічних захворювань, які часто мали летальний результат і для яких не було відомого ефективного лікування.

1950

Медицина для людей
У вирішальний момент для компанії Джордж У. Мерк виступив з доповіддю в Медичному коледжі штату Вірджинія в Річмонді, під час якої зробив знамениту заяву про те, як може бути успішним медичне та фармацевтичне співтовариство:

«Ми намагаємося пам’ятати, що ліки створюються для пацієнта. Ми намагаємося ніколи не забувати, що ліки створюються для людей, а не заради прибутків. Прибутки вторинні, і якщо б ми це пам’ятали, ми б їх завжди отримували»

Цю філософію сповідують наші керівники та співробітники донині.

1953

МСД об’єднано з Sharp & Dohme
Злиття об’єднало великі хімічні дослідницькі та виробничі потужності МСД з фармацевтичною розробкою, маркетинговим досвідом та міжнародною присутністю компанії «Sharp & Dohme». До об’єднання були включені об’єкти «Вест-Пойнт» компанії «Sharp & Dohme», штат Пенсильванія.

1957

Було створено Фонд Мерка
Компанія «МСД» створила Фонд компанії Мерк, некомерційну корпорацію, яка займається благодійністю, з початковим внеском 500 000 доларів. На сьогодні Фонд Мерк вклав сотні мільйонів доларів у некомерційні організації.

1958

Діуріл випущений для лікування високого кров’яного тиску
Випуск ДІУРИЛУ (хлоротіазиду) сигналізував про появу провідної компанії у сфері лікування серцево-судинних захворювань. З моменту впровадження ДІУРИЛУ ми були в авангарді розробки нових методів лікування для боротьби з високим кров’яним тиском та серцевими захворюваннями. «Людина Діурил», прозора пластикова фігурка, на якій зображено серце, легені, нирки, сечоводи та сечовий міхур, допомогла МСД показати лікарям цінність революційного препарату.

1970

Винайдено лікування трихінельозу у тварин
У людини трихінельоз (спричинений вживанням в їжу сирого або недовареного м’яса) може спричинити високу температуру, біль у м’язах і набряки та інші серйозні симптоми. У 1961 році дослідницька група «МСД» під керівництвом доктора Вільяма Кемпбелла винайшла тіабендазол – перший препарат, який, як відомо, вбиває паразитів трихінел у овець, кіз, великої рогатої худоби та свиней. Коли популяції північного оленя за Полярним колом сильно постраждали від паразитарних інфекцій, вчені «МСД» вирушили на північ, щоб лікувати їх ТІБЕНЗОЛОМ (тіабендазолом), засобом для дегельмінтизації.

Лікування допомогло не тільки захистити північних оленів, але й корінні народи, чиє виживання залежало від них.

1971

Компанія «МСД» розпочала розповсюдження вакцини M-M-R
Компанія «МСД» розпочала розповсюдження комбінованої вакцини проти кору-паротиту-краснухи (M-M-R), розробленої докторами Морісом Гіллеманом та Євгеном Б. Буйнак. M-M-R складалася з трьох вакцин: ATTEНУВАКС, оновлена версія вакцини проти кору «МСД»; MEРУВАКС, вакцина проти краснухи; та МАМПСВАКС, вакцина проти паротиту «МСД».

1977

Затверджено першу вакцину проти пневмонії
Схвалено ПНЕВМОВАКС (полівалентна пневмококова вакцина), вакцина проти пневмонії компанії «МСД». Дослідження та розробка вакцини проводилися під керівництвом доктора Моріса Гіллемана.

1978

FDA схвалив Мефоксин
МЕФОКСИН був призначений для лікування багатьох інфекцій, спричинених певними бактеріями, включаючи грампозитивні та грамнегативні патогени.

1985

VASOTEC був схвалений FDA
FDA схвалило ВАЗОТЕК (еналаприл), інгібітор ангіотензин-перетворюючого ферменту (АПФ) для лікування високого кров’яного тиску та застійної серцевої недостатності.

1986

Вакцина проти гепатиту Б була схвалена FDA
Рекомбінантна вакцина проти гепатиту Б «МСД», РЕКОМБІВАКС HB [вакцина проти гепатиту Б (рекомбінантна)], була затверджена FDA як перша рекомбінантна вакцина для використання людиною. У 1989 році компанія «МСД» передала свою технологію вакцини РЕКОМБІВАКС HB китайському уряду, де гепатит Б був найбільшим викликом у галузі охорони здоров’я в країні з приблизно 100 мільйонами носіїв захворювання.

1987

МСД представила перший комерційний статин
Компанія «МСД» представила ловастатин, перший із сімейства статинів, затверджений FDA. Він з’явився в результаті десятирічних досліджень, які проводили вчені у США та за кордоном, в університетах, незалежних лабораторіях та в МСД.

1987

МСД, у рамках донорської допомоги, зобов’язується надати Mectizan – стільки, скільки буде потрібно настільки довго, наскільки це необхідно – з метою усунення річкової сліпоти.
У 1987 році генеральний директор компанії «МСД», доктор Рой Вагелос оголосив про зобов’язання «МСД» надати Мектизан у рамках донорської допомоги – стільки, скільки потрібно, на стільки часу, на скільки потрібно – з метою усунення річкової сліпоти. Для досягнення цієї мети керівники «МСД» визнали, що багатьом організаціям, які володіють унікальним досвідом та компетенцією, потрібно буде працювати разом у команді. Таким чином, Програма донорства Мектизан (MDP) була створена як групове державно-приватне партнерство, яке стає впливовим у розробці ряду інших програм донорства лікарських засобів.

1996

КРИКСИВАН (INDINAVIR SULFATE) схвалений FDA
КРИКСИВАН (ІНДИНАВІРУ СУЛЬФАТ) для лікування ВІЛ був затверджений FDA після періоду перевірки у 42 дні. До затвердження FDA в 1995 році, спільно з Управлінням з контролю за харчовими продуктами і лікарськими засобами США, пацієнтам та групам, що займаються пропагандою лікування ВІЛ, МСД вирішила запропонувати Програму Криксиван. Завдяки цій програмі МСД безкоштовно забезпечила обраних пацієнтів цим препаратом до того, як він з’явився у продажу.

1998

Препарат від астми нового класу схвалений FDA
Монтелукаст натрію
був схвалений FDA для профілактики та лікування астми. Це було результатом майже двадцятирічних досліджень нового класу препаратів від астми, які називаються блокаторами лейкотрієну. Згадані дослідження проводилися у нашому дослідницькому центрі Мерк Фросст у м. Кіркленд, Канада.

2006

Ситагліптин схвалений FDA.
FDA схвалило ситагліптин, інгібітор ДПП-4, призначений для лікування діабету 2 типу.

2006

Чотирьохвалентна вакцина проти папіломавірусу людини схвалена FDA
FDA затвердило рекомбінантну, чотиривалентну вакцину проти папіломавірусу людини (типи 6, 11, 16, 18), для профілактики раку шийки матки, спричиненого певними типами ВПЛ.

У 2007 році компанія «МСД» пообіцяла надати в рамках донорської допомоги 3 мільйони доз вакцини протягом 5 років для підтримки програм вакцинації в країнах з найнижчими доходами у світі.

2009

МСД та Schering-Plough об’єднані
Компанії «МСД» та «Шерінг-Плау» завершили злиття та розпочали спільну роботу. Покупка зробила компанію другою за величиною фармацевтичною компанією в США за доходами.

2011

Розпочалася ініціатива МСД для матерів
У 2010 році одна жінка помирала кожні дві хвилини під час пологів та вагітності. Багатьом з цих смертей можна було запобігти. У відповідь ми запустили «МСД для матерів», глобальну ініціативу з партнерами щодо поліпшення здоров’я та самопочуття жінок до, під час та після вагітності й пологів. Станом на 2019 рік цей проект охопив понад дев’ять мільйонів жінок у 48 країнах світу.

2014

BRAVECTO, схвалений FDA для підрозділу MSD Animal Health
FDA схвалило БРАВЕКТО (флураланер), перші жувальні таблетки для собак, які призводять до знищення бліх та множинних видів кліщів протягом 12 тижнів після одноразової дози.

2014

МСД отримала прискорене схвалення іммуноонкологіческого препарату для лікування PD-1
FDA затвердило перший іммуноонкологіческій препарат проти PD-1 (рецептор запрограмованої смерті-1). Раніше він отримав статус революційного препарату від FDA.

2019

ERVEBO® схвалений FDA
Від Гвінеї до Демократичної Республіки Конго (ДРК) світ мав справу з найбільшими та найскладнішими спалахами вірусу Ебола з часу першого виявлення вірусу в 1976 році. Оскільки спалахи хвороби залишаються глобальною проблемою для здоров’я, вчені компанії «МСД» разом з численними зовнішніми співробітниками з усіх секторів були на передовій у боротьбі з цією смертельною хворобою.

«МСД» отримала схвалення FDA щодо ЕРВЕБО® (вакцина від вірусу Ебола Заїру, жива) для профілактики захворювань, викликаних вірусом Ебола Заїру, у осіб віком від 18 років.