Головним завданням при проведенні клінічного дослідження залишається збереження безпеки та дотримання інтересів пацієнтів. Саме тому наша компанія передбачила додаткові інструменти для забезпечення продовження участі пацієнтів в клінічних дослідженнях, незалежно від того, продовжують вони перебувати в Україні чи вимушені поїхати за кордон. У нових умовах кожному пацієнту важливо розуміти, яким чином він зможе продовжити участь у клінічному дослідженні та куди можна звернутися в разі виникнення запитань.

Для пацієнтів розроблено спеціальну форму-запит  на координацію участі в клінічному дослідженні MSD, яку можна знайти за посиланням: 

Запит на координацію участі в клінічному дослідженні MSD для забезпечення безпеки досліджуваного (google.com).

Цю форму пацієнту доцільно заповнити якщо він:

 – бере участь у клінічному дослідженні компанії MSD в Україні;

– не має змоги відвідувати центр проведення дослідження;

– розглядає можливість продовження участі у дослідженні в іншому центрі, зокрема за кордоном.

Заповнена пацієнтом форма буде автоматично надсилатися координаторам ТОВ «МСД Україна», які будуть передавати цю інформацію відповідальним членам локальних проектних команд. Локальна проектна команда, в свою чергу, проінформує відповідального дослідника пацієнта та запропонує/обговорить можливі варіанти продовження участі такого пацієнта у дослідженні.

У нових умовах надзвичайно важливо зберегти та відновити взаємодію різних учасників процесу для того, щоб клінічні дослідження продовжували проводитися з вимогами вимог міжнародного та національного законодавста. Одним з елементів цього ланцюга є постачання ліків та супутніх матеріалів, яке поступово відновлюється в різних регіонах України, де не проводяться інтенсивні бойові дії.  Також забезпечено стабільну роботу регуляторних органів (Державний експертний центр МОЗ України) щодо проведення екпертизи матеріалів клінічних досліджень та виконання регулярних інспекцій  у галузі клінічних досліджень, тренінгів для дослідників та консультацій для представників спонсорів. Поступово відновлюють діяльність і локальні етичні комісії для забезпечення дотримання законодавства у кожному дослідницькому центрі.

Крім забезпечення безперервності нашої роботи, необхідно дбати і про безпеку співробітників. У нашій компанії було створено робочу групу, яка координує пересування та моніторинг безпеки співробітників та їх сімей.

Незважаючи на підвищену інтенсивність роботи з огляду на нові виклики, ми також не забуваємо про загальну мету і допомогу нашим захисникам, тому члени нашої команди активно беруть участь у волонтерській діяльності та підтримці армії.

Ми переконані, що спільними зусиллями здобудемо перемогу на всіх фронтах, включаючи перемогу над хворобами!

UA-NON-00607

05/20/2022