НОВИНИ​ 

​​​
Компанія MSD розпочинає проект, спрямований на зниження материнської смертності в Україні
Грант від MSD у розмірі 281 657 доларів США буде направлено на створення спеціального тренінгового центру та реалізацію інноваційної освітньої програми боротьби з післяпологовими кровотечами

 

КИЇВ, 25 квітня 2014 року – Компанія MSD, яка відома у США та Канаді під брендом Merck, виділяє 281 657 доларів США на проведення в Україні освітнього проекту, спрямованого на зниження рівня післяпологових кровотеч і, таким чином, на зниження материнської смертності. Ця ініціатива здійснюється в рамках глобальної програми корпоративної соціальної відповідальності MSD for Mothers («MSD для матерів»).

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), рівень материнської смертності в Україні у 4–5 разів вище, ніж у сусідніх європейських країнах1. Післяпологова кровотеча залишається основною причиною материнської смертності й є надзвичайно актуальною проблемою, яка потребує нагального вирішення.
«Смертність від пологових кровотеч в Україні вища, ніж у країнах Європейського союзу. Основними причинами такого високого рівня є неправильне розпізнавання та лікування кровотеч, що здебільш пов’язано з недостатньою кваліфікацією медичного персоналу. Необхідний систематичний та інноваційний підхід до підготовки лікарів, які б швидко й вміло реагували на складні та високостресові ситуації, якими є акушерські післяпологові кровотечі», – коментує заступник міністра охорони здоров’я України Руслан Салютін.
Саме з метою підвищення рівня кваліфікації лікарів та побудови в них навичок швидко та злагоджено діяти у випадку виникнення кровотечі в породіллі, було започатковано нову освітню програму, в рамках якої компанія MSD надала грант міжнародній благодійній організації JSI, що має багаторічний досвід у реалізації програм з медичної освіти.
Зокрема, в рамках проекту в Житомирській області буде створено симуляційно-тренінговий центр, оснащений презентаційним обладнанням, інструментарієм, пологовими манекенами-симуляторами, які необхідні для навчання команд медпрацівників. Акушери-гінекологи, акушерки, операційні медсестри та анестезіологи у складі мультипрофільних бригад навчатимуться за курсом «Допомога у випадках післяпологових кровотеч», розробленим спеціалістами Гарвардського університету (США).
Житомирську область було обрано невипадково, адже саме тут спостерігається один з найбільших рівнів післяпологових кровотеч серед пологових стаціонарів в Україні (23,19 на 1 000 пологів)2. До того ж на Житомирщині є необхідна база для організації центру та проведення навчання.
Ще одна ціль проекту «MSD для матерів» – підвищити інформованість жінок і членів їхніх родин про загрозливі стани у перебігу вагітності. Для цього будуть розроблені інформаційні матеріали з чіткою інформацією про «загрозливі ознаки» під час вагітності, які потребують негайного звертання за медичною допомогою.
«Ми очікуємо, що в результаті програми післяпологові кровотечі виявлятимуться більш своєчасно, медичний персонал лікуватиме їх ефективно й злагоджено, а породіллі отримуватимуть високоякісну та необхідну допомогу, що сприятиме зниженню материнської смертності через післяпологові кровотечі», – зазначив Костянтин Подшивалов, керівник благодійної організації JSI Україна , який реалізовуватиме освітній проект.
«Програма MSD для матерів, яка розпочата у 2011 році, працює у більш ніж 30 країнах світу, і сьогодні ми оголошуємо про початок роботи програми в Україні. В рамках MSD для матерів ми здійснюємо кілька проектів, у яких прагнемо використовувати наші можливості та наукову експертизу для поліпшення здоров'я матерів. Ми хочемо створити світ, де жодна жінка не вмирає, даруючи життя дитині», – розповідає Тетяна Білик, директор із зовнішніх зв’язків.
 

 

​На фото:
​Тетяна Білик, директор по зовнішнім зв'язкам МСД в Україні та країнах СНД, та Констянтин Підшивалов, керівник благодійної організації JSI-Україна, об'являють офіційний старт програми під час конференції у Міністерстві Охорони Здоров'я

 

 

 Засіб перегляду зображень

 
Mothers
MSD for Mothers («MSD для матерів») – програма корпоративної соціальної відповідальності,
спрямована на зниження материнської смертності. Розпочата у 2011 році, наразі вона працює у більш ніж
 30 країнах світу, в тому числі в Україні. Компанія MSD планує протягом 10 років виділити $500 млн для
реалізації низки проектів у рамках програми в різних країнах світу.